Kitap Kulübü Yayınları

Destekli yayıncılık nedir ?

Destekli yayıncılık nedir ? Geleneksel yayıncılık modellerinden farklı bir yolla kitap yayınlama sürecini daha erişilebilir ve kişiselleştirilmiş hale getiren yenilikçi bir yaklaşımdır. Bu yöntem, yazarların kendi kitaplarını yayınlamak ve kitaplarını okuyucularla buluşturmak için daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlar. Kavramın oluşma sürecine bakıldığında ise ana kaynağın finansman olduğu açıkça görülmektedir. Kısacası eser sahiplerinin kendi imkanlarıyla bir yayıncı vasıtasıyla ortaya koymak istedikleri eser sürecinde tercih etmeleri gereken bir yoldur.

Destekli Yayıncılık Nedir ?

Kitap Yayınlatmak İsteyenler için Destekli Yayıncılık

Bu anlayış doğru adresler ve iyi niyetli editörlerle çalışıldığında kitap yayınlatmak isteyen yazarlara önemli avantajlar sunar. Bu yöntem, yazarların kitaplarını kendi istedikleri şekilde yayınlamalarına ve dağıtmalarına olanak tanır. Geleneksel yayıncılık yöntemlerine göre daha hızlı bir seçenek sunar. Söz konusu hızdan kasıt ise prosedürlerden arındırılmış; tüm kontrolün kitap sahibine bırakıldığı bir süreci nitelendirebilir.

Ülkemizde yaygın olan bu faaliyet çeşitli kriterleri de beraberinde getiriyor.Başlıca kriterler basılacak kitap saysıyla birlikte eser sahibinin basılan matbu eserden alacağı paya kadar değişkenlik gösteriyor. Birçok yayıncı ne yazık ki yazara eserini ücret karşılığında veriyor. Oysa ki Kitap Kulübü Yayınları’nın hizmetinde basılan tüm eserler resmen yazara sözleşme yoluyla devrediliyor. Bununla birlikte yazar dilerse baskı sayısının yüzde 5 ya da yüzde 10’luk bir dilimini tanıtım, ulusal kitap satış portallarında listeleme gibi sebeplerle kendi rızası ile yayıncıya teslim ediyor.

Kişisel Yayıncılıktan farkı nedir?

Yayıncılık anlayışımızın kişisel yayıncılıktan farkını da bir sonraki içeriğimizde sizlere aktarmaya çalışacağız.

Firmamız, Kitap Kulübü Yayınları, destekli yayıncılığı nitelikli hale getirmiş; alanında uzmanlaşmış bir yayınevi olarak size bu yenilikçi yayıncılık modeliyle yardımcı olabilir. Kitap Kulübü Yayınları, kitap yayınlatmak isteyen yazarlara profesyonel editörlük, kapağı tasarımı, dağıtım ve pazarlama hizmetleri sunar. Böylece yazarlar, kendi kitaplarını en iyi şekilde sunabilirler.

Sonuç olarak destekli yayıncılık nedir sorusunun cevabını sizlere aktarmak istedik. Kitap yayınlamak isteyenler için kişiselleştirilmiş bir yoldur. Kitap Kulübü Yayınları, bu alandaki deneyimiyle yazarlara destek olur ve kitaplarını daha geniş bir kitleye ulaştırmalarına yardımcı olur. Bizimle iletişime geçmek için geç kalmış sayılmazsınız.

Saygılarımla 🙂

Muhammed Deniz

Kitap Kulübü Yayınları’ndan Muhammed Deniz, kitabını yayınlamak isteyen herkes için naçizane tavsiyelerde bulunuyor!