Ben yemem!

Yıllarca kan değerlerinde sorun olan, en ufak soğuk algınlığında antibiyotik tedavisi gören ve hassas bünyeye sahip biriydim. Yaşamın bana öğrettiklerini fark ettiğimden beri nezle dahi olmadım. Kan değerlerim bundan daha iyi olamazdı. Sanayi, her anlamda insan ile uğraşıyor; hasta ediyor, tedavi ediyor, şişmanlatıyor, zayıflatıyor…Buna engel olmak elinizde! En iyi dostunuz olan vücudunuza iyi bakın. ‘Ben yemem!’ size yol göstersin!

Hayrettin Özaydın

ZEMBİL 1

Ahmet Yaşar Çakmak´ın yarım asırlık birikimi Kalpler Akord´un ardından Zembil 1 ile okurla buluşuyor. Çakmak´ın meslek hayatından sosyal hayatına gençlerle ya da herhangi bir toplulukta hitaplarında aktarmak için hazırladığı saf kaynaklarından bir araya getirilmiş içeriklerden hazırlanmış güzide bir eser Zembil. Yarınlara umut olması ve yolumuzu aydınlatması dileğiyle.

Ahmet Yaşar Çakmak

KOMA

Farazi (Murat Yalçın) Koma romanı ile okurlarını pek sıradan olmayan bir yolculuğa çıkarıyor.

Büyükorhan-Harmancık yolu üzerinde başlayan kamyon yolculuğu  daha önce keşfedilmemiş Çnilib 6 gezegeni yolculuğu ile devam ediyor.  Çlinib 6 gezegeni serüveni ile birlikte geçmişi ile yüzleşen Hasan, anlıyor ki;  Çnilib 6 ile dünya arasındaki mesafe hayattan geçip giden bir saniye kadar yakındır…

(Murat Yalçın) Farazi ve kendinizden çok şey bulabileceğiniz sürprizlerle dolu absürt komedi, dram türündeki Koma serüveni sizlerle.

Farazi Murat Yalçın

KALPLERİ AKORD

Ahmet Yaşar Çakmak´ın ikinci kitabı olan Kalpleri Akord, toplumsal birçok meseleye ilişkin hassas noktalara, sinir uçlarına parmak basıyor. Kanaat önderlerinin, alimlerin belirli meselelerdeki görüşleri Ahmet Yaşar Çakmak´ın uzun yıllar elde ettiği tecrübe ve birikimle okura sunuluyor.

Ahmet Yaşar Çakmak

ŞİİRLİ ŞEYLER

Kahve ile şiiri öyle güzel harmanlamış ki, “kahve bardaklarına şiirler yazan adam” diye bahsedilir olmuş kendisinden. Eğer onu sık sık görüyorsanız ihtimal ki Kadıköy’desiniz. Yalnızca kahve bardaklarına şiirler yazmıyormuş meğer. Derslerde 2 kere 2’nin 4 ettiğini öğretirken öğrencilerine, gerçek yaşamda ise her zaman etmediğini anlatıyor insanlara. Söylediğine göre ortaokul zamanlarında atılmış, içindeki şiirli şeylerin temeli. İçindeki hisleri anlatmaya o zaman da yeterli görmezmiş kelimeleri. Onun yetersiz saydığı kelimelerle onu anlatmaya çalışmak da zaten yeterince zor. O zaman susalım ve onu bize anlatsın, yüreğinden dökülen cümleler. Ve buyurun işte karşınızda “Şiirli Şeyler”! Kitap Kulübü Yayınları´nın yeni eseri olan Şiirli Şeyler ile sosyal medyada sık sık rastlanan kahve bardaklarının üzerine büyük bir hissiyatla aktarılmış unutulmaz dizelerin tabiri yerindeyse nakkaşı Emre Yılmaz´ın ilk eseri, popülerliğe ulaşmış kahve bardakları furyasının startını vermiş @yemreyi uzantılı hesabın ta kendisinden yaşamın tam içinden kaldırım taşlarının her birini sayarcasına işlenmiş kelimelerin oluşturduğu dizeler okurla buluştu.

Y.Emre Yılmaz

SÜLYEBALA´DAN SÜLYE´YE
SÜLYE´DEN GÜNLÜCE´YE

Gazeteci Yazar Tuna İşleyen, milli mücadele döneminin önemli mekânlarından olan Emet´in Sülyebala, Sülye ve Günlüce´sini sosyolojik olarak inceliyor. Kapağında Cevizderesi Abidesi bulunan bu eser milli mücadeleyle birlikte kentten köye köyden beldeye dönüşen bir yapıyı ele alıyor.

Tuna İşleyen

ARTIK KALBİM YOK

İsa Albayrak ilk şiir kitabı artık kalbim yok ile şiir severleri selamlıyor. Özgürce yazdığı dizeleriyle karşınızda olan Albayrak, 

Bütün yollarım
Sana çıkardı,
Şimdi bütün yollar
Çıkmaz sokak,
Adım atsam
Sanki cehennem…

İsa Albayrak

NAMLUSUZ

Neşet Ertaş dinlemeyen vaiz
Türk halkına fetva veremez

“Gönülden gönüle giden bir yol var
Yol gizli gizli
Yol gizli gizli ”

Anlayana hikmetli közdeyişlerle gençler için
41 saat fersah fersah halk için uygun adım
Adımlar halk için mühim azizim
Kız istemeye gider gibi heyecanlı bir baba kadar vakur
Bir maden işçisinin feryadı
Cümle komünistlerin protestolarından daha ürkütücüdür
İçişleri bakanlığı halkı dikkate alır
Adımlara dikkat
Adımından tanır halk adamı
Adımlara dikkat
Halk gereksiz bilgi toplayan bir matine değildir
Yanılarak doğrulmuştur halkın gövdesi
Adımlara dikkat
Omuz omuza gelirse halk yıkıcı bir çoğunluk oluşturur
Bu çoğunluk dışişleri sözcüsünden çok
Muhtara ehemmiyet verir
Bu cahillik değil büsbütün realitedir
Adımlara dikkat
Bir Muhtar savaşta mahalleyi terk edebilecek değildir.

İbrahim Argun